Sevk ve İskânın 100. Yılında Türk-Ermeni İlişkileri

  Bu bilimsel çalışmada Türk- Ermeni İlişkilerinin başlangıcından günümüze genel bir değerlendirilmesi yapılarak, bu ilişkileri belirleyen ana hatlar üzerinde durulmaktadır. On sekiz farklı kalemden on sekiz farklı konu sunan çalışma, I. Dünya Savaşı sırasındaki ve sonrasındaki olaylarla Ermeni propagandasının tarihi kaynakları, Türk-Ermeni ilişkileri üzerine arşiv kaynakları ve yayınlamış eserler ç ... Devamı
  20.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Ermeniler yönelik sevk ve iskân uygulaması veya yaygın olarak bilinen adıyla tehcir, 27 Mayıs günü çıkarılan ve 1 Haziran 1915 tarihinde Takvim-i Vekayi gazetesinde yayınlanan kanun çerçevesinde başlamıştır. 
     
  Tamamı 4 madde olan bu kanun methinde, aslında herhangi bir etnik grubun adı geçmemektedir. Kanunun başlığı “Vakt-i seferde (savaş sırasında) icraat-i hükûmete (hükümetin icraatlarına ) karşı gelenler içün cihet-i askeryece (askeri yönden) ittihaz olunacak tedbir (alınacak önlemler) hakkında kanuni mukavvat (geçici kanun)” şeklindedir. 
     
  Bu bilimsel çalışmada Türk- Ermeni İlişkilerinin başlangıcından günümüze genel bir değerlendirilmesi yapılarak, bu ilişkileri belirleyen ana hatlar üzerinde durulmaktadır. On sekiz farklı kalemden on sekiz farklı konu sunan çalışma, I. Dünya Savaşı sırasındaki ve sonrasındaki olaylarla Ermeni propagandasının tarihi kaynakları, Türk-Ermeni ilişkileri üzerine arşiv kaynakları ve yayınlamış eserler çerçevesinde bir sonuca ulaşmaya çalışmaktadır. 
     
  Diğer taraftan, Tanzimat ve Islahat Fermanlarıyla başlayan süreç ile bu sürecin Avrupa Birliği’ne giden boyutu Ermeni Sorunu çerçevesinde ele alınmaktadır. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595679
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2014
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Prof. Dr. Haluk Selvi
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 360
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Karton
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Nisan

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  Maraş Tarihi ve Ermeni Olayları

  30.00TL

  Sultan Abdülmecid ve Dönemi 1823-1861

  200.00TL

  Türk Tarihçiliğinde Dört Sima

  10.00TL

  İstanbul’un 100 Yılı

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Sevk ve İskânın 100. Yılında Türk-Ermeni İlişkileri

  20.00TL