RESMEMANETİ

  Resmemaneti/İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resim Koleksiyonu adlı eser, Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde topladığı, tarihî ve sanatsal açıdan son derece kıymetli resim koleksiyonlarını tanıtmaktadır. Bu koleksiyonlar, üslupları ve özgünlükleriyle uluslararası sanat camiasında şöhret kazanmış Türk ressamlarının yağlı boya, sulu boya, gravür teknikleriyle meydana getirdikleri portre, natürmort, m ... Devamı
  260.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  Sanat eserleri, bir ülkenin kimlik kartları ve hazineleri değerinde olan; duygu, düşünce ve hayal dünyasına yeni ufuklar açan yaratıcı nitelikteki yapıtlardır. Medeniyetimizde sanatçılar her zaman el üstünde tutulmuş, onlara gerekli destekler sağlanarak sanat değeri yüksek eserler vermeleri sağlanmıştır. Sonrasında da bu eserler koleksiyon hâline getirilerek muhafaza edilmiş ve uygun yerlerde sergilenmiştir.

  Osmanlı Devleti’nde 1869 yılında Müze-i Hümayun’un kurulmasıyla başlayan tarihî eserleri saklama, depolama, koruma, kaydetme ve düzenli sergileme çalışmaları, 1881 tarihinde Osman Hamdi Bey’in müzeye müdür olarak atanmasından sonra daha yoğun bir şekilde devam etmiştir. İlerleyen dönemlerde Anadolu’nun bazı şehirlerinde de koleksiyonlar toplanmış ve yeni sergi salonları açılmıştır.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Resim Koleksiyonu, bünyesinde bulundurduğu sanatçılar ve eserlerini kapsamına alması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Sanatımızın tarihini yazan sanat hareketlerini, sanatçıları, dönemlerini ve eserlerini kapsamına alan bu değerli koleksiyon, bu çalışma vesilesiyle sanatseverlerle paylaşılmaktadır. Koleksiyonerlerin ilgi odağı hâline gelen, araştırmacıların mutlak başvuru eserlerini kapsamına alan bu çalışma, sanatın üstün örneklerini yapan sanatçıları sanatseverlere ve ruhu sanattan geçen herkese tanıtmayı hedeflemekte, özellikle de gençlerin ve daima genç kalmayı seçenlerin sanatımızın değerlerine odaklanmalarını hedeflemektedir.

  Koleksiyonlarda; Tevfik Fikret’in ünlü Sis şiiri için Abdülmecid Efendi’nin fırçasından çıkan tablo, yine Abdülmecid Efendi’nin yaptığı Abdülhak Hamit ve Recaizade Mahmud Ekrem portreleri, Feyhaman Duran’ın betimlediği Osmanlı padişahları, Tanzimat Fermanı, Mustafa Kulları’nın Galata Köprüsü resmi, Halil Paşa’nın Kahire ve Boğaziçi peyzajları, Zeki Kocamemi’nin Atatürk’ün Cenaze Töreni isimli tasviri, İbrahim Çallı’nın ilk Atatürk Portresi gibi paha biçilemeyen eserler yer almaktadır.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492935
  Dili Tütkçe
  Editör H.Halit Atlı
  Basım Yılı 2018
  Basım Ayı Aralık
  Baskı Numarası 1
  Kapak Sert Kapak
  Kağıt 1.Hamur
  Ebat 30*24
  Sayfa Sayısı 280

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul'un 100 Ressamı

  25.00TL

  Çizgilerde İstanbul

  90.00TL

  Fırçaların Diliyle İstanbul

  60.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  RESMEMANETİ

  260.00TL