Kılıç Ali Paşa Camii

  İstanbul'un Tophane semtine uğrayanlar, sahil tarafında Ayasofya’nın küçük bir benzeri olan şirin ve heybetli bir camiye rastlarlar. Bu cami Osmanlıların en ünlü kaptan-ı deryalarından Kılıç Ali Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. ... Devamı
  10.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul'un Tophane semtine uğrayanlar, sahil tarafında Ayasofya’nın küçük bir benzeri olan şirin ve heybetli bir camiye rastlarlar. Bu cami Osmanlıların en ünlü kaptan-ı deryalarından Kılıç Ali Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. 16. yüzyılın ikinci yarısında, Sultan III. Murad’ın izni ve desteği ile bina edilen Kılıç Ali Paşa Camii, aynı zamanda Mimar Sinan’ın ustalık dönemi eserlerinden biri olarak bilinir.

   

  Ayvansarayî’nin İstanbul camileri ile ilgili kapsamlı kitabında 'Tophane Camii' adıyla anılan bu güzide yapı, Kılıç Ali Paşa Külliyesi’nin merkezini teşkil eden nefis bir mimarî manzumedir. 

  Sinan'ın son büyük projelerinden biri olan caminin rengi, vapur ve bina bacalarından çıkan dumanlar dolayısıyla siyaha çalsa da, aslında pembe renkli Ayasofya’nın mimarî açıdan küçültülmüş bir numunesidir. 

  1580 yılında hizmete açılan cami ve etrafında bulunan türbe, medrese ve hamam, Kılıç Ali Paşa Külliyesi'nin günümüze ulaşan unsurlarını oluşturmaktadır. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 8698545600629
  Dili Türkçe, İngilizce,Arapça
  Yapım Tarihi 2015
  Süre 23 Dakika

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul'un İncileri Sur Dışı Camileri

  40.00TL

  İstanbul'un İncileri Sur İçi Camileri

  40.00TL

  İstanbul’un 100 Camisi

  25.00TL

  Bayram Hediyesi, Bedây'i-i Âsâr-ı Osmâniyye

  20.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Kılıç Ali Paşa Camii

  10.00TL