Havadis 1917-1918

  Osmanlı Devleti'nde haberleşme sistemi, modern dünyada olduğu gibi sivil bir hareket olarak değil, sanayi öncesi siyasi oluşumların amaçlarına uygun olarak devlete ait kararların taşraya iletilmesi için kurulmuştur. Menzil teşkilatı denilen sistemde, merkezler arası iletişim dârende, koşucu, ulak, tatar, çapar gibi ünvanlarla bilinen haberciler tarafından sağlanmış ve halkı ilgilendiren emirler te ... Devamı
  27.50TL
  18 Şubat Pazartesi günü Kargo'da

  Ürün Açıklamaları

  Türkiye'de ilk rsmî Türkçe gazete II. Mahmud'un emriyle 1831 yılından iitibaren haftalık olarak çırarılan Takvîm-i Vekâyi'dir. yarı resmî gazete Cerîde-i Havâdis'in ardından 1860'ta ilk özel gazete Tercumân-ı Ahvâl yayın hayatına girmiştir. Tanzimat Dönemi'nde Batı edebiyatının ürünleri olan makale, fıkra, röportaj, sohbet, anı, gezi ve inceleme gigi edebî türler gazeteler ve dergiler sayesinde yayılma imkanı bulmuştur. Bu devirde gazetelerin sayısı yetmişe, mecmualar da yüze yaklaşmıştır. Bununla birlikte özellikle Meşrutiyet Dönemi'nde halkın siyasi ve güncel konularda bilgilendirildiği, düşünür ve aydınların kendi fikirlerini insanlara aktardığı araçlar olarak sayıları daha da artan gazete ve mecmualar, fikrî modernleşmede önemli bir rol aynamıştır.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492928
  Dili Türkçe-İngilizce
  Editör İsmail Bilgin
  Çeviren Zahit Atçıl
  Basım Yılı 2018
  Basım Ayı Kasım
  Baskı Numarası 1
  Ebat 21*30
  Kapak Karton Kapak
  Kağıt 1. Hamur
  Sayfa Sayısı 510

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul’un 100 Gazetesi

  23.00TL

  İstanbul’un 100 Süreli Yayını

  23.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Havadis 1917-1918

  27.50TL