Stok Durumu: Stokta var

Gravürlerle Kudüs

  Kudüs Sancağı’nın ve bölgesinin dönem gravürlerinin derlenmesinden oluşmuş çalışmadır. Kitabın başında Kudüs ve bölgesi hakkında bilgi veren Şemseddin Sami’nin Kamus’ul-A’lâm adlı eserinden bölümler yer almaktadır. Sonrasında bölgenin ve burada bulunan yapıların gravürleri bulunur. Her gravürün ayrı bilgilendirme cümlesi vardır. Kitap, Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak hazırlanmıştır. ... Devamı
  280.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo'da

  Ürün Açıklamaları

  Kudüs, imar edildiği günden bu yana dini başkent olmuştur. Hz. İbrahim ve Hz. Lut’un Filistin bölgesine gelip yerleşmesiyle kutsallık kazanan Kudüs artık, bir kentin adı olmaktan çok daha öte bir anlam kazanmıştır. İslam’ın tebliğ edildiği günlerde namazın Mescid-i Aksa’ya yönelerek kılınması, İslam’ın ilk kıblesinin bulunduğu Kudüs şehrinin önemini açıkça göstermektedir. İlk kıblenin kutsiyetinden dolayı tarih boyunca buraya sahip çıkılması gerektiği inancıyla hareket eden Müslümanlar,  bu beldeyi tarihin her döneminde koruyup kollamışlardır.

  Üç semavi dinin kutsal merkezlerinden olan Kudüs, tarih boyunca birçok devlet ve millet tarafından idare edilmiştir. Kudüs’ün önemi Osmanlı Devleti zamanında da devam etmiş, halkın ihtiyaçlarını gidermenin yanında, bazı yapılar tamir edilerek, ihtiyaçlar doğrultusunda yenileri de yapılmıştır. Osmanlı Devleti, sanat ve hoşgörü mührünü Kudüs şehrine de vurmuştur. Hz. Ömer, Selahaddin Eyyubi ve Yavuz Sultan Selim olmak üzere üç fatihi bulunan Kudüs, İslam’ın simgesi hükmündedir.

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786059492836
  Dili Türkçe-Arapça-İngilizce
  Basım Yeri İstanbul
  Basım Yılı 2018
  Yazar Adı İrfan Dağdelen
  Çeviren A.Sait Aykut
  Editör Fatih Dalgalı
  Sayfa Sayısı 356
  Kapak Sert Kapak
  Ebat 33*33
  Kağıt 1.Hamur
  Basım Ayı Eylül
  Baskı Numarası 1

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul’un 100 Gravürü

  25.00TL

  Le Bosphore

  45.00TL

  Osmanlı Dönemi Fotoğraflarıyla Haremeyn

  500.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Gravürlerle Kudüs

  280.00TL