Ahmet Rasim'in İstanbul'u

  "Ahmet Rasim’in gerek roman ve hikâyelerinde yansımaları görülen, gerekse diğer eserlerinde adım adım anlatmış olduğu İstanbul’un günlük hayatı, yazarın yaşadığı ve bugünün insanından uzak olan bir devri, yine bugünün insanının pek çoğuna yabancı olduğu adetleri, eğlence hayatını, moda anlayışını, inançları vb. bilip tanımamızı sağlamaktadır. ... Devamı
  10.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  "Ahmet Rasim’in gerek roman ve hikâyelerinde yansımaları görülen, gerekse diğer eserlerinde adım adım anlatmış olduğu İstanbul’un günlük hayatı, yazarın yaşadığı ve bugünün insanından uzak olan bir devri, yine bugünün insanının pek çoğuna yabancı olduğu adetleri, eğlence hayatını, moda anlayışını, inançları vb. bilip tanımamızı sağlamaktadır. 

  Dolayısıyla Ahmet Rasim’in eserlerine günlük hayatın çerçevesinden bakarak yapmış olduğumuz bu çalışma ile devrin İstanbul’unda sürdürülen hayatın bugün için karanlık kalan yahut çok iyi bilinmeyen yönleri, Ahmet Rasim’in anlattığı ölçüde aydınlanacak ve daha önemlisi bizde 19.asırda ilk örnekleri verilen roman ve hikâye türlerinin hemen hemen hepsinin mekânı olan İstanbul’u ve işlenen İstanbul hayatını, bir edebiyatçının kaleminden belirleyerek bu roman ve hikâyelerdeki İstanbul yaşantısına ait olan yönleri daha iyi anlamakta faydalı olacaktır.” 

  Çilem Tercüman 

  Kitap; 

  1. Hayatın Evreleri, 

  2. Evde Hayat, 

  3. Toplum Hayatı 

  4. Mübarek Günler: Kandiller, Ramazan ve Bayramlar, 

  5. Giyim Kuşam ve Süslenme, 

  6. Eğlence Hayatı, 

  Olmak üzere bölümlere ayrılarak incelenmiştir. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9789944370615
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2008
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Çilem Tercüman
  Ebat 210x280
  Sayfa Sayısı 252
  Kağıt Kuşe
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Ağustos

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  Ahmet Rasim'in İstanbul'u

  10.00TL