İstanbul’un 100 Lâtifesi

  İstanbul’un 100 Latifesi kitabı, Osmanlı’dan günümüze toplum hayatının önemli figürlerinin konu edildiği latifeler ile mizah anlayışının bir kesitini sunmaktadır. ... Devamı
  25.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul’un 100’leri Serisi 48 

   

  İstanbul’un 100 Latifesi kitabı, Osmanlı’dan günümüze toplum hayatının önemli figürlerinin konu edildiği latifeler ile mizah anlayışının bir kesitini sunmaktadır. Çalışmada, İstanbul’da yaşamış, bu şehirle özdeşleşmiş isimli isimsiz şahsiyetler etrafında oluşturulmuş latifelerden ve fıkralardan bir seçme yapılmıştır. 

  Latifeler seçilirken yukarıda çizdiğimiz çerçeveden hareket edilmiş, hükümdarlardan sıradan insanlara, devlet adamlarından sanatkârlara ve edebiyatçılara varıncaya kadar toplumun her kesimi gözetilmeye çalışılmıştır.

   

  Bununla beraber sadece İstanbul kültüründe değil Türk mizah edebiyatında da önemli bir yere sahip olan İncili Çavuş, Bekri Mustafa ve Neyzen Tevfik gibi şahsiyetlerle, latifeye meyilli II. Mahmud gibi padişahlara sayısal açıdan bir ayrıcalık tanınmıştır. İsmi bu konuda öne çıkmamakla beraber özel hayatlarında şakacı ve nüktedan kimlikleriyle tanınan İstanbul yazarlarından örnekler de kitapta yer almaktadır. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786055592974
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2011
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Ali Şükrü Çoruk
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 124
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Mayıs

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul’un 100 Karikatüristi

  25.00TL

  İstanbul'un 100 Mizah Dergisi

  25.00TL

  İstanbul’un 100 Divânesi

  25.00TL

  İstanbul'un 100 Deyimi

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul’un 100 Lâtifesi

  25.00TL