İstanbul’un 100 Kitabı

  İstanbul şehri üzerine yazılmış kitaplar uçsuz bucaksız bir umman gibidir. Dünyanın pek çok lisanında kaleme alınmış sayısız kitap ya İstanbul hakkındadır ya da İstanbul’dan mutlaka söz eder. Türk basınında da diğer konulardaki kitaplara oranla İstanbul kitapları ... Devamı
  25.00TL
  23 Ocak Çarşamba günü Kargo’da

  Ürün Açıklamaları

  İstanbul'un 100'leri Serisi 62

   


  İstanbul şehri üzerine yazılmış kitaplar uçsuz bucaksız bir umman gibidir. Dünyanın pek çok lisanında kaleme alınmış sayısız kitap ya İstanbul hakkındadır ya da İstanbul’dan mutlaka söz eder. Türk basınında da diğer konulardaki kitaplara oranla İstanbul kitapları açık ara şampiyondur.

   

  1729 yılında ilk olarak basılan Vankulu Lügati’nden sonra Arap harflerinin kaldırış tarihi olan 1928 yılına kadar basılan binlerce Osmanlıca kitap içinde birçok İstanbul kitabı vardır.Bu kitaplar bazen küçük bir risale(kitapçık) bazen birkaç ciltlik bir külliyat şeklindedir. 

  Günümüzde artan bir hızla yayımlanan İstanbul konulu kitapların kaynakçaların çok zayıf, bilinen ve belli mehazların tekrarlarından olduğundan hareketle, şehrin önemli sahaflarından biri olan Emin Nedret İşli tarafından hazırlanan İstanbul’un 100 Kitabı adlı eserde, şehir üzerine yazılmış Osmanlıca temel birtakım kitapları tanıtmanın yanında hiç bilinmeyen ya da çok az bilinen bir kısım risalenin ve kitabın tanıtılmasına dikkat edilmiştir. Kitap bu özelliğiyle İstanbul tarihi araştırmaları açısından eşsiz bir kaynak vazifesi görmektedir. 

  Ürün Özellikleri

  Barkod Numarası 9786054595198
  Dili Türkçe
  Basım Yılı 2012
  Basım Yeri İstanbul
  Yazar Adı Emin Nedret İşli
  Ebat 165x240
  Sayfa Sayısı 206
  Kağıt 1.Hamur
  Kapak Şömizli Karton Kapak
  Baskı Numarası 1
  Basım Ayı Ekim

  Taksit Koşulları


  50-100 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4 taksit imkanı

  100-300 TL tutarda alışverişlerinize World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 taksit imkanı

  300TL ve üzeri alışverişlerde World özellikli kartlara özel 2-3-4-5 + 4 taksit imkanı

  50TL ve üzeri alışverişlerde Maximum özellikli kartlara 3 taksit imkanı

  İade Koşulları


  Siparişinizi tamamen iptal etmek veya değişiklik yapmak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir. Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır.


  Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna uygun olarak düzenlenmiştir. Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


  İade adresimiz:
  İstanbul Kitapçısı Merkez
  Tel:(0212) 558 11 26-27
  Adres:Zeyrek Mah.ibadethane Arkası Sok. No:10 Fatih- İstanbul


  Bunun dışındaki durumlarda aynı yasaya istinaden “alıcı tarafından ambalajı açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.) ve basılı ürünlerde (Kitap, dergi vb.),” iade veya cayma sözkonusu değildir.

  İlişkili Ürünler

  İstanbul'un 100 Yazarı

  25.00TL

  İstanbul’un 100 Yayınevi

  25.00TL

  En Son Gezdiğiniz Ürünler

  İstanbul’un 100 Kitabı

  25.00TL